16 października odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu badawczego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W ramach inwestycji na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy powstanie hala laboratoryjna dedykowana badaniom rozwojowym pojazdów szynowych. Wyniki przeprowadzonych badań zostaną wykorzystane do poprawy niezawodności pojazdów szynowych. Użytkownikiem hali będzie Wydział Inżynierii Mechanicznej.

Akt erekcyjny podpisali: rektor UTP prof. Tomasz Topoliński, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Ostrowski, zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej prof. Janusz Sempruch, prorektor ds. nauki dr hab. inż. Stanisław Mroziński, profesor UTP oraz Arkadiusz Sobkowiak- członek zarządu PESY Bydgoszcz, Jacek Bułchak- prezes Frimatrail Frenoplast S.A., Radosław Lachowicz- prezes Przedsiębiorstwa Budowlano- deweloperskiego Interbud Spółka S.A

Budowana hala jest częścią projektu pt. „Laboratoria nauk technicznych i ścisłych dedykowane rozwojowi potencjału badawczego w zakresie innowacyjnych rozwiązań i technologii o kluczowym znaczeniu dla gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego”. Celem projektu jest poprawa jakości i zwiększenie możliwości prowadzenia wysokiej klasy badań naukowych, w tym o charakterze wdrożeniowym.

Informacja o uroczystości podpisania aktu erekcyjnego wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego została także zamieszczona na stronie Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu- Informacja prasowa – Nowe laboratoria dla UTP  oraz w Zbliżeniach TVP3 Bydgoszcz – Zbliżenia, 16.10.2018, g. 18.30 (00:10:07 – 00:12:27).